De Staat zal in de toekomst ruim honderd miljoen Surinaamse dollar (SRD) op jaarbasis besparen met de basiszorgverzekering. Dit zal gebeuren, ondanks dat de overheid besloten heeft de verzekeringskosten voor bepaalde groepen in de samenleving te dekken. Vicepresident Robert Ameerali vertelt de Ware Tijd dat het nieuwe zorgsysteem voor een verschuiving zal zorgen in de sector. De gezondheidszorg wordt duurder, maar “het risico dat op de Staat ligt, schuiven we nu op de verzekeringsmaatschappijen af.”
De overheid stopt volgens zijn informatie 1 miljoen SRD op jaarbasis in de sector. Ameerali zegt dat de Staat het bedrag dat vrijkomt aan andere sectoren kan besteden, of aan verbetering van de gezondheidszorg. Volgens hem is die nog niet wat het zijn moet, hoewel er wel vooruitgang is geboekt.
Donderdag hebben de eerste vierhonderd personen, die zelf hun ziektekostenverzekering niet kunnen betalen, een verzekeringspasje gekregen. De groep bestond voornamelijk uit huisvrouwen die meer dan twee kinderen hebben. De minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting Alice Amafo, zei daarbij dat het de bedoeling is dat door het zorgsysteem geen enkele burger gediscrimineerd wordt op basis van maatschappelijke positie. Ze zei ook dat de on- en minvermogenkaarten niet meer geldig zijn.
De bewindsvrouw gaat ervan uit dat de personen die donderdag een verzekeringspas ontvangen hebben daadwerkelijk niet in staat zijn de premie te betalen. Ze benadrukte dat de overheid dit streng zal controleren. Als in de toekomst de sociale situatie van de mensen die nu een pasje hebben gekregen verbetert, zal de pas worden ingetrokken. In de afgelopen weken zijn in zes districten 43.701 rechthebbenden geregistreerd. De bewindsvrouw zei dat voorlopig alleen personen in de kustvlakte zijn geregistreerd. De resterende gebieden komen ook aan de beurt.
Bron: DWTOnline – http://www.dwtonline.com/laatste-nieuws/2015/02/06/basiszorgverzekering-zal-staat-jaarlijks-srd-100-miljoen-besparen/