PARAMARIBO – De regering heeft voor de komende twaalf maanden de import van cruciale producten zoals basisgoederen en medicijnen veiliggesteld. Dat zal gebeuren met een financiële injectie van 30 miljoen US dollar van de Islamitische Ontwikkelingsbank (IsDB).
Daarnaast stelt deze bank nog eens 30 miljoen US dollar beschikbaar zodat de NV Energie Bedrijven Suriname (EBS) de komende tijd goederen, materiaal en onderdelen kan blijven importeren om de bedrijfsoperaties draaiende te houden. Dat zei Financiënminister Gillmore Hoefdraad zondagmiddag tijdens een persconferentie.
Door de steun van de islamitische bank hoeft er geen beroep gedaan te worden op de nationale valutareserve die momenteel onder gigantische druk staat. “Het zal de druk op de monetaire reserve weghalen. Door dit model zijn we in staat de prijzen in de juiste lijnen te houden”, merkte de bewindsman op. Ook geeft deze constructie de Centrale Bank van Suriname “ademruimte” om te werken aan stabilisering van de valutamarkt.
De afgelopen week vertoefde een IsDB-missie in Suriname die besprekingen heeft gevoerd met tien ministeries en de monetaire autoriteiten. Ook zijn bezoeken gebracht aan enkele staatsbedrijven. Voorts heeft de missie overleg gevoerd met het IMF. Behalve de 60 miljoen US dollar heeft de IsDB een leningenportefeuille van 1.75 miljard US dollar gereserveerd voor Suriname.
De bewindsman legde uit dat uit deze gigantische pot de komende vijf tot tien jaar ontwikkelingsprojecten zullen worden gefinancierd. Het geld zal niet onmiddellijk gebruikt worden. Momenteel heeft Suriname geen capaciteit om een dergelijk groot bedrag te absorberen. Er zullen daarom programma’s en projecten ontwikkeld worden die ter goedkeuring en financiering aan de voornoemde bank zullen worden voorgelegd.
Bron: DWTonline.com
– http://www.dwtonline.com/laatste-nieuws/2016/04/24/import-basisgoederen-veiliggesteld/