PARAMARIBO, 4 apr – Luchtvaartverdragen met andere Zuid-Amerikaanse landen pakken niet bepaald voordelig uit voor Suriname. Ook voor buurland Guyana geldt dit. Volgens een analyse van de Inter-Amerikaanse Bank, IDB, moet er weer onderhandeld worden.
Zeker met Brazilië en Colombia zijn nadelige luchtvaartovereenkomsten gesloten. Volgens de IDB leggen de overeenkomsten veel beperkingen op. Ook zouden zij niet goed zijn voor de ontwikkeling van de burgerluchtvaart in beide landen. Zo wordt bepaald dat routes alleen met bepaalde types vliegtuigen onderhouden mogen worden. Vanuit Suriname mag niet gevlogen worden op de Colombiaanse hoofdstad Bogota.
Het mag alleen naar andere Colombiaanse steden. De droom van een rol als luchtbrug tussen Zuid-Amerika en het Caribisch gebied vervliegt zo. Surinaamse functionarissen hebben de afgelopen jaren vaker de droom opgelaten. Hoe daar uitvoering aan te geven, is even vaak in het midden gelaten. Nu blijkt volgens de IDB dat Suriname met zeker zes Zuid-Amerikaanse landen geen luchtvaartverdrag heeft.
Bron: Waterkant.net
– http://www.waterkant.net/suriname/2016/04/04/luchtvaartverdragen-suriname-buren-nadelig/