ves.sr

WINSTON-RAMAUTARSING-670x374“Wanneer mensen beginnen te praten van speculatie, zonder man en paard te noemen, dan lijkt het alsof je een zondebok wilt noemen, maar het niet wilt oplossen. Want als je zegt: ‘Dit is speculatie’, dan weet je precies wie het gedaan heeft en dan kan je de personen die bewust de koers hebben opgejaagd om winstbejag, laten opsluiten. Want die zijn criminelen.”

De economist Winston Ramautarsing, voorzitter van de Vereniging van Economisten in Suriname (VES), plaatste donderdagmorgen bij radio ABC duidelijk kanttekeningen bij de conclusie dat de koersstijgingen van de afgelopen tijd te wijten zijn aan speculanten.
“Als er sprake is van speculatie, dan hoort de overheid daartegen op te treden. Wij moeten ons niet laten afleiden van de echte problemen,” zegt Ramautarsing.

De indruk wordt gewekt, zegt hij, “dat wij allang op de evenwichtskoers waren en dat er geen reden was dat de koers nog verder verhoogd zou worden”, maar dat bestrijdt hij.
Het ministerie van Financiën geeft volgens zijn berekeningen 120 miljoen SRD per maand méér uit dan wij verdienen. Dat helpt mede de koers opstuwen, zegt de economist.

Bron: GFCnieuws
– http://gfcnieuws.org/ramautarsing-speculanten-moet-je-opsluiten/